Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣΤΑΚΟΥ

Με νίκη συνέχισε η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓΣ ΑΣΤΑΚΟΥ στη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ κερδίζοντας εκτός έδρας την ομάδα της ΣΚΟΥΡΤΟΥΣ με σκορ 2-4 ......

Η νεανική ομάδα της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ κατάφερε να κερδίσει τόσο τον πολύ κακό αγωνιστικό χώρο όσο και τον διαιτητή της αναμέτρησης που καταλόγισε ανύπαρκτο πέναλτι εις βάρος της. Χωρίς να παίξει καλό ποδόσφαιρο λόγο και του αγωνιστικού χώρου και χωρίς τον αρχηγό της Κοτρότσο Θεόδωρο που είναι τραυματίας απέδειξε οτι είναι ικανή και μπορεί να ανταπεξέρχεται σε δυσκολίες και αντιξοότητες.Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας πίεσε τον αντίπαλο και αφού έχασε τέσσερις κλασικές ευκαιρίες προηγήθηκε στο σκόρ με τον πολύ καλό ΣΤΑΜΟΥΛΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟ. Η Σκουρτού μόνο με στημένες φάσεις και απο μακριά προσπάθησε να απειλήσει  χωρίς να δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στους μικρούς της Αναγέννησης. Οτι δεν έκανε η αντίπαλη ομάδα το έκανε ο διαιτητής του αγώνα στο τέλος του ημιχρόνου, καταλογίζοντας ανύπαρκτο κατά φαντασία πέναλτυ δίνοντας την ευκαιρία στη γηπεδούχο ομάδα να ισοφαρίσει. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με τον αέρα της ισοφάρισης μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και εκμεταλευόμενοι την απογοήτευση των νεαρών παικτών της Αναγέννησης πήραν προβάδισμα στο σκόρ με 2-1. Στη συνέχεια όμως οι πιτσιρικάδες αφυπνίστηκαν και με πρωτεργάτες τους ΜΑΚΡΗ ΙΩΑΝΝΗ κ ΓΕΩΡΓΟΥΣΗ ΣΠΥΡΟ τον μικρότερο παίκτη της κατηγορίας, γύρισαν το μάτς αφού πέτυχαν 2 γκολ ο πρώτος και την ισοφάριση ο δεύτερος και χάρισαν τη μεγάλη νίκη στην ομάδα τους με σκορ 2-4. Η Αναγέννηση έχει παράπονα απο τη διαιτησία του κου Γαλανόπουλου.
Μετά το τέλος του αγώνα μέσα στο λεοφωρείο της αποστολής όλοι μαζί , οι παίκτες, ο προπονητής, και μέλη της διοίκησης ευχαρίστησαν τον χορηγό και κύριο συμπαραστάτη αυτής της προσπάθειας κο ΠΑΝΤΑΖΗ Ν. ΑΠΟΣΤΟΛΗ ύστερα απο τηλεφωνική επικοινωνία που είχε μαζί μας για να συγχαρεί τους παίκτες για τη νίκη.