Τρίτη 29 Οκτωβρίου 2013

Ισοπαλία 1-1 στο ντέρμπι μεταξύ Αναγέννησης Αστακού και Τρύφου

Ισόπαλο 1-1, έληξε στον Αστακό το ντέρμπι της Γ΄Κατηγορίας (3ος Όμιλος) μεταξύ των δυο πρωτοπόρων και ισοβαθμούντων στον όμιλο ομάδων, της Αναγγένησης Αστακού και της Τρύφου.
      Ισόπαλη αναδείχθηκε η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΣΤΑΚΟΥ στο ντέρμπι με την ομάδα της ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΤΡΥΦΟΥ.       Οι μικροί της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ αιφνιδιάστηκαν στο 7ο λεπτό με ένα γκολ που μπήκε ύστερα απο συνεχόμενα λάθη των αμυντικών............

Στο πρώτο τέταρτο η ομάδα παρουσιάστηκε φοβισμένη και αγχωμένη και με συνεχή λάθη στην άμυνα κινδύνευσε να δεχτεί και άλλο γκολ.
      Στη συνέχεια όμως πήρε τα ηνία του αγώνα και με πρωτεργάτες τους ΓΕΩΡΓΟΥΣΗ ΣΠΥΡΟ και ΚΟΤΡΟΤΣΟ ΘΕΟΔΩΡΟ που έπαιζε τραυματίας δημιούργησε και έχασε πολλές κλασικές ευκαιρίες ακόμα και σε κενό τέρμα.
       Κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο να φέρει το μάτς στα ίσια με τον ΚΟΤΡΟΤΣΟ ΘΕΟΔΩΡΟ αλλά και πάλι η ατυχία δεν την άφησε να πάρει το παιχνίδι αφου έχασε καλές ευκαιριές με αποκορύφωμα στο 90ο λεπτό όπου ο Κοτρότσος μόνος πλάσαρε πάνω απο τον αντίπαλο τερματοφύλακα και η μπάλλα εφυγε άουτ.
      Και οι δυο ομάδες απέδειξαν οτι δίκαια είναι στην κορυφή αφού έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο.
  Πολύ καλή η διαιτησία του έμπειρου ΔΗΜΗΤΡΗ ΣΤΥΛΙΑΡΑ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓΣ ΑΣΤΑΚΟΥ: ΡΗΓΑΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ- ΝΤΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ- ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΟΣ- ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ ΦΑΝΙΑΣ -ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ- ΜΑΚΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ -ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΖΩΗΣ- ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ -ΣΚΟΥΤΕΡΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ- ΤΡΙΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ -ΚΑΡΑΝΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΗΣ- ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΟΔΩΡΗΣ-ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ- ΤΣΑΚΑΛΗΣ ΠΑΝΟΣ- ΜΕΝΤΗΣ ΝΙΚΟΣ- ΝΤΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ