Κυριακή 22 Νοεμβρίου 2009

Αστέρας... ο Παναιτωλικός στον Εύοσμο. Πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1 σε βάρος του Αγροτικού Αστέρα.

Τρεις πολύτιμους βαθμούς πρόσθεσε στη συγκομιδή του ο Παναιτωλικός, ο οποίος πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1 σε βάρος του Αγροτικού Αστέρα.Το ματς ήταν αμφίρροπο στο πρώτο ημίχρονο αλλά οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να πετύχουν δύο τέρματα προς το τέλος και να θέσουν τις βάσεις για την επικράτηση. Συγκεκριμένα, στο 35' ο Γκούρμα βρήκε τον Ζουρούδη και εκείνος με σουτ από το ύψος του πέναλτι άνοιξε το σκορ. Οι Θεσσαλονικείς προσπάθησαν να αντιδράσουν και να φτάσουν στην ισοφάριση, όμως στο τέλος του πρώτου μέρους οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα με δυνατό σουτ του Θεοδωρίδη εντός περιοχής. Ο Αγροτικός Αστέρας μπήκε δυνατά στην επανάληψη και κατάφερε να μειώσει στο 62' με πέναλτι που κέρδισε ο Γέφζντοβιτς και εκτέλεσε εύστοχα ο Μπεκιάρης. Οι γηπεδούχοι αναζήτησαν την ισοφάριση αλλά οι παίκτες του Σίνισα Γκόγκιτς με σωστή αμυντική λειτουργία, διατήρησαν το υπέρ τους αποτέλεσμα και πανηγύρισαν την κατάκτηση τριών πολύτιμων βαθμών.