Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2010

Ο Παναιτωλικός στην πρεμιέρα επικράτησε με 1-0 των Τρικάλων

Ο Παναιτωλικός στην πρεμιέρα της… Football League επικράτησε με 1-0 των Τρικάλων στο Αγρίνιο και έδειξε από την 1η αγωνιστική πως είναι ένα από τα φαβορί για την διεκδίκηση της ανόδου. Μπροστά σε περίπου 3.000 οπαδούς της η ομάδα του Γιάννη Νταλακούρα άρχισε με το δεξί τη φετινή χρονιά και την προσπάθεια για άνοδο στην Superleague με το γκολ της νίκης να έρχεται από τον Θεοδωρίδη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, είχαν τις ευκαιρίες να καθαρίσουν το ματς και τελικά πήραν τη νίκη με το εύθραυστο 1-0.
Παναιτωλικός (Γιάννης Νταλακούρας): Τζενάμο, Μπακάκης, Γκόλιας, Παλαιολόγος, Εντζενγκουέλε, Μουμίν, Γκούνγκελ, Μπαϊκαρά, Θεοδωρίδης, Παππάς, Καραμαλίκης.