Σάββατο 9 Ιανουαρίου 2016

Πήρε το τοπικό ντέρμπι η Κανδήλα με 1-0 επί του Αρχοντοχωρίου

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι η Κανδήλα επικράτησε με 1-0 του Αρχοντοχωρίου στο τοπικό ντέρμπι που θύμισε κάτι από τα  παλιά. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Αρχοντοχωριου είχε την υπέροχη χωρίς όμως να καταφέρει να δημιουργήσει καμία αξιόλογη φάση μπροστά από την εστία του Ανδρέα Γιαννείου.
     Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Κανδήλας μπήκε πιο δυνατά, φάνηκε να έχει περισσότερες δυνάμεις και άνοιξε το σκορ με τον Θανάση Κεραμίδα που πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ το οποίο ήταν και το τελικό σκορ, αφού η ομάδα του Αρχοντοχωρίου δεν φάνηκε ικανή  να απειλήσει με ισοφάριση.
     Στα θετικά η παρουσία του κόσμου στο γήπεδο του "Αι Γιώργη", όχι μόνο από τα δυο χωριά αλλά απ ' όλη την Αλυζία.........