Κυριακή 13 Σεπτεμβρίου 2015

EΠΣΑ: Πολλά γκολ στην πρεμιέρα της Α ΄ κατηγορίας. «Χρυσή» ισοπαλία (1-1) απέσπασε η Φλόγα Παλαιομάνινας στον Αμφίλοχο

H Φλόγα Παλαιομάνινας απέσπασε ισοπαλία 1-1 μεσα στον Αμφίλοχο, ένα αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά του ματς.
     Χωρίς εκπλήξεις και με αρκετά γκολ ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Α. Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος τα φαβορί επικράτησαν. Όμηρος, Απόλλων Δοκιμίου , Αναγέννηση Θέρμου και ο Α.Ο Χάλκειας ξεκίνησαν με μεγάλες σε έκταση  νίκες, ενώ το ίδιο έκανε και η περσινή πρωταθλήτρια Α.Ε.Μ  που αν και δυσκολεύτηκε επικράτησε στο τέλος 2-1 του Ατρόμητου Αντιρρίου. Έμειναν στο 1-1 Αμφίλοχος και Φλόγα Παλαιομάνινας ένα αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά του ματς.   Αύριο ολοκληρώνεται η 1η αγωνιστική με τον αγώνα του Ν. Θέρμιου Απόλλωνα με τον Ναυπακτιακό Αστέρα......

Ισόπαλοι 1-1 Αμφίλοχος και Φλόγα

Από έναν βαθμό πήραν Αμφίλοχος και Φλόγα Παλαιομάνινας καθώς ήρθαν ισόπαλοι στο γήπεδο της Αμφιλοχίας με σκορ 1-1.
        Στο 68' ο Αμφίλοχος κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Ζέρβας και απέκρουσε ο Βασιλόπουλος
    Στο 87' ο Αμφίλοχος έκανε το 1-0 με τον Ντίνο πλασάροντας εύστοχα τον Βασιλόπουλο.  Η Φλόγα σε μια στημένη φάση με φάουλ του Νούλα έξω από τη μεγάλη περιοχή του Αμφίλοχου ισοφάρισε στο 92΄ με τη μπάλα να κοντράρει στον Μιχαλόπουλο.
     Στο 28' σέντρα Νούλα πλασέ στην κίνηση Φραγκούλη από κοντά άουτ. Στο 57' τετ-α-τετ Τσιούνη αποκρούει ο Βασιλόπουλος. Στο 68' μένει με δέκα παίκτες η Φλόγα αποβολής του Σαγάνη στη φάση του πέναλτι.

Αμφίλοχος (Νίκος Μιμηγιάννης): Αργύρης, Πανταζής (81' Λαμπρακόπουλος), Κάκκος, Μπουμπούλης, Πασπαλιάρης, Καβαλλάρης, Τσάμης, Μιχαλόπουλος, Τσιούνης, Ζέρβας (86' Ντίνος), Μάνθς (89' Μπούσγος)

Φλόγα Παλαιομάνινας (Χρήστος Βασιελίου): Βασιλόπουλος, Τραγουλιάς, Αντωνόπουλος, Σαγάνης, Ξανθόπουλος, Καντάνης, Ξευγένης (83' Κοκκώνης), Νούλας, Φραγκούλης (71' Ντίνος), Νάκος, Βασιλόγιαννης (60' Νταλαπέρας)