Κυριακή 13 Δεκεμβρίου 2015

Νίκη για τον Αετό που επικράτησε με 3-1 της Χρυσοβίτσας

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Τζένη Παπαδημητρίου

Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Αετός  που κέρδισε με 3-1 την Χρυσοβίτσα και κατάφερε να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας.
     Στο πρώτο μέρος, υπερείχε ο Αετός αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει γκολ και έτσι το ημίχρονο έληξε 0-0.
    Στο Β' ημίχρονο και στο 50' λεπτό του αγώνος ο παίκτης του Αετου Νίκος Ντέμος έβαλε το πρώτο γκολ. Στο 60' του αγώνα ο Αετός διπλασίασε τα γκολ της ομάδας σε 2-0 με τον Κουτσογιάννο Θωμά και στο 70' λεπτό περίπου η γηπεδούχος ομάδα έβαλε και το τρίτο γκολ με τον Αναγνωστέλο Γιάννη.
   Η Α. Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ΣΤΟ 75' λεπτό έβαλε το μοναδικό γκολ με τον Βασίλη Παπαγεωργούση διαμορφωνοντας το τελικό σκορ 3-1 υπέρ της γηπεδούχου ομάδας….