Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2017

Β' ΤΟΠΙΚΟ (11η): Απιαστος ο ΜΥΤΙΚΑΣ, ξέφυγε κι άλλο στη βαθμολογία -Φοβερό διπλό η ΚΑΤΟΥΝΑ και σκαρφάλωσε δεύτερη!


          Ο Αλυζιακός Μύτικα ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι των πρωτοπόρων επικρατώντας με 3-2 του Ακαρνανικού Φυτειών διευρύνοντας τη διαφορά από τους διώκτες του και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα έχοντας και ένα αγώνα λιγότερο. 
     Ο Ακαρνανικός Φυτειών έχασε έδαφος, καθώς γνώρισε την ήττα και έχασε και την ευκαιρία να φθάσει στη βαθμολογία τον Μύτικα, αλλά ωστόσο παραμένει ψηλά στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισοβαθμώντας με την Κατούνα. 
       Την ίδια στιγμή σπουδαία εκτός έδρας νίκη σημείωσε η Μεδεών Κατούνας μέσα στο Ελαιόφυτο με 0-2 και με έναν αγώνα λιγότερο ανέβηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας έχοντας 21 βαθμούς. Να επισημάνουμε ότι η Μεδεών ξεκίνησε με -2 βαθμούς την σεζόν, αλλά με επίθεση διαρκείας και πολλές νίκες παρέσυρε όλους τους αντιπάλους της.
      Επίσης στους σημερινούς αγώνες για την 11η αγωνιστική σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:
   Νίκες πέτυχαν οι: Αρης Λεπενούς - Δάφνη Μεγάλης Χώρας 2-1, Αναγέννηση Στάνου - Ομόνοια Κεχρινιάς 2-0, διπλό κατάφερε ο Ιδομενέας Εμπεσού μέσα στον Αετό με 0-2, ενω η Κανδήλα απέσπασε ισοπαλία 1-1 μέσα στην Πυραμίδα Σαρδηνίων.....



Αποτελέσματα Β' ΕΠΣΝΑ
11η αγωνιστική
1ος όμιλος – www.olatagoal.gr
Ημ. & ΏραΑναμέτρησηΣκορ
Σάβ.15:00Α.Ο. Ζευγαρακίου - Αστέρας ΜεσολογγίουΑναβλ
Σάβ.15:00Α.Ο. Λυγιάς - Αχιλλέας Γραμματικούς1-1
Σάβ.18:00Αλικυρανϊκός Αγίου Θωμά - Α.Ο. Χάλκειας2-2
Κυρ.15:00Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς - Α.Ε. Οινιαδών3-0
Κυρ.15:00Παιανία Μάστρου - Ακαδημία Ναυπάκτου1-1
Ρεπό Ακαδημία Ευηνοχωρίου
2ος όμιλος – www.olatagoal.gr
Σάβ.15:00Αστέρας Αγρινίου - Α.Ε. Αγίου Δημητρίου2-1
Σάβ.15:00Άτλαντες Αγρινίου - Α.Ο. Ρηγανά3-8
Κυρ.11:00ΠΑΟ Αγρινίου - Ολυμπιακός Παν/λίου2-2
Κυρ.15:00Α.Ε. Μακρυνειακός - Αστέρας Καμαρούλας1-0
Κυρ.15:00ΑΕΚ Αγίου Κων/νου - Δόξα Καινουργίου1-3
Κυρ.15:00Αναγέννηση Θέρμου - Ελπίδες Αγρινίου2-3
                            
3ος όμιλος – www.olatagoal.gr
Σάβ.15:00Αρης Λεπενούς - Δάφνη Μεγάλης Χώρας2-1
Κυρ.15:00Αναγέννηση Στάνου - Ομόνοια Κεχρινιάς2-0
Κυρ.15:00Αλυζιακός Μύτικα - Ακαρνανικός Φυτειών3-2
Κυρ.15:00Πυραμίς Σαρδίνιων - Α.Ο. Κανδήλας1-1
Κυρ.15:00Α.Ο. Ελαιοφύτου - Μεδεών Κατούνας0-2
Κυρ.15:00Αετός Ξηρομέρου - Ιδομενέας Εμπ.0-2

Πηγή: http://www.olatagoal.gr



Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου