Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2010

Έχασε ξανά ο Παναιτωλικός με 3-1 από τον Ολυμπιακό Βόλου.

Ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε εύκολα στην έδρα του με 3-1 του Παναιτωλικού για την 19η αγωνιστή της Β’ Εθνικής και εδραιώθηκε στην δεύτερη θέση. Αν και ο Παναιτωλικός κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με τον Μπαϊκαρά στο 19ο λεπτό, δεν μπόρεσε να κρατήσει το προβάδισμα και στο 31' ο Ροτζέριο ισοφάρισε για την ομάδα του Βόλου ευστοχώντας από το σημείο της άσπρης βούλας. Στο δεύτερο μέρος οι Βολιώτες ήταν σαφώς καλύτεροι και μέσα σε τέσσερα λεπτά κλείδωσαν τους τρεις βαθμούς της νίκης. Στο 51' ο Αμπράμοβιτς διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του ενώ στο 55' Μόνχε έβαλε φωτιά στις κερκίδες του Βόλου.
Ολυμπιακός Β. (Σάκης Τσιώλης): Κηπουρός, Ψυχογιός, Μπουλούτ, Κόρμπος, Ζαραδούκας, Αλβάρεζ (22΄ Λιαπάκης), Ουμπίντες (46΄ Αμπράμοβιτς), Πλιάγκας (63΄ Κοτίτσας), Μόνχε, Ροτζέριο, Σολάκης.
Παναιτωλικός (Γιάννης Νταλακούρας): Μπαμπανιώτης, Μπακάκης (83΄ Παλαιολόγος), Μόρετς, Αναστασιάδης, Γκόλιας, Μουμίν, Δημούτσος (71΄ Μπουμάλ), Μπαϊκαρά, Θεοδωρίδης, Δέντσας, Γκούρμα (83΄ Πασάς).