Τετάρτη 15 Ιανουαρίου 2020

Πρόκριση στην παράταση για τον Παναιτωλικό

Ο Παναιτωλικός αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 στην παράταση με τον Πανιώνιο και με το 0-0 του Αγρινίου προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Άνοιξε το σκορ ο Μπάιροβιτς, ισοφάρισε ο Ντομίνγκες που παραλίγο να γίνει ήρωας χάνοντας ευκαιρία για την ανατροπή.

Ο Παναιτωλικός και ο Πανιώνιος είχαν αφήσει ανοικτούς λογαριασμούς από το πρώτο ματς στο Αγρίνιο, το οποίο δεν είχε γκολ. Γκολ δεν είχε ούτε η ρεβάνς της Νέας Σμύρνης για 116 λεπτά.
Το 0-0 παρέμεινε στην κανονική διάρκεια του δεύτερου ματς για τους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας, στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης, αλλά και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου.

Ο Μπάιροβιτς άνοιξε το σκορ σε εκείνο το χρονικό σημείο με τρομερή εκτέλεση φάουλ, ο Ντομίνγκες ισοφάρισε στο 119', αλλά η πρόκριση πήγε στον Παναιτωλικό.

πηγή-περισσότερα: sport24.gr