Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017

«Ποδαρικό» με το δεξί... στο νέο χλοοτάπητα η ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ, 2-0 τον ΑΕΤΟ

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε στο νέο χλοοτάπητα η Μεδεών Κατούνας, που επικράτησε 2-0 του Αετού, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄Κατηγορίας ΕΠΣΝΑ.
        Μέσα σε ένα γεμάτο γήπεδο απο κόσμο, αφου είχαν προηγηθεί τα εγκαίνια του χλοοτάπητα, πανηγύρισαν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα, με δύο (2) γκολ που πέτυχε ο δεινός σκόρερ Βασίλης Μπρούμος στο 44' και στο 56΄.
      Η Μεδεών είχε ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, με μεγαλύτερη το χαμένο πέναλτι του Βελλισάρη Μπύρου και δύο δοκάρια. Η Ομάδα του Αετού στάθηκε αρκετά καλά, έχασε κάποιες μικροευκαιρίες, προσπάθησε για το γκολ αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στο τελευταίο 20λεπτο ο ρυθμός έπεσε και τα λεπτά κύλησαν χωρίς κάτι το ιδιαίτερο κι έτσι το 2-0 παρέμεινε ως το τέλος........