Κυριακή 9 Φεβρουαρίου 2014

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ​Σ

Σπουδαία και ευρεία νίκη με 2-5 πέτυχε το παιδικό τμήμα  της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ στο Λουτρό διατηρώντας έτσι την πρώτη θέση της βαθμολογίας στον ομιλό της. Πολύ καλύτερη η ομάδα της Αναγέννησης κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ νωρίς με απευθείας φάουλ του Ντίνου Αθανάσιου. Το 0-2 έγινε απο τον Γεωργούση Σπύρο ύστερα απο όμορφη ατομική προσπάθεια. Η ομάδα του Λουτρού κατάφερε να μειώσει το σκορ με κοντινό σουτ και να τελειώσει το ημίχρονο με 1-2 υπέρ της Αναγέννησης. Στο δεύτερο ημίχρονο τα μικρά της Αναγέννησης ήταν κατεγιστικά και πήραν προβάδισμα με 1-4 με δυο γκολ του Λίτσι Δημήτρη ύστερα απο αψογες  συνεργασίες  με τους συμπαίκτες του. Το Λουτρό μείωσε με ανύπαρκτο πέναλτυ και  το σκορ σταμάτησε στο 2-5 με τον Γεωργούση Σπύρο και αφού χάθηκαν  πολλές ευκαιρίες απο την πλευρά της Αναγέννησης.  Πολλοί καλοί οι ΝΤΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ - ΛΙΤΣΙ ΔΗΜΗΤΡΗΣ χωρίς να υστερήσει κανείς απο τους υπόλοιπους.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ : ΔΗΜΗΤΡΟΥΚΑΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ - ΛΙΒΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ - ΣΚΟΥΤΕΡΗΣ ΚΩΣΤΑΣ - ΛΙΒΑΝΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ - ΜΑΡΓΩΝΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ - ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ - ΚΟΛΙΑΣ ΠΑΝΟΣ - ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ ΝΙΚΟΣ - ΛΙΤΣΙ ΔΗΜΗΤΡΗΣ - ΝΤΙΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ - ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ - ΡΗΓΑΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ - ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΣΠΥΡΟΣ - ΣΑΒΒΑΣ ΑΛΕΚΟΣ - ΛΙΑΣΚΟΣ ΝΙΚΟΣ - ΒΛΑΧΟΠΑΝΟΣ ΜΠΑΜΠΗΣ - ΧΟΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ - ΣΟΥΛΙ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ.