Κυριακή 8 Νοεμβρίου 2015

Α ΕΣΚΑΒΔΕ: Νίκη για την Βόνιτσα στην επιστροφή Πέρλη, κέρδισε το Αιτωλικό με 54-42

Σε ενα παιχνίδι που και οι δυο ομάδες παρατάχθηκαν με απουσίες, η Βόνιτσα κέρδισε το Αιτωλικό με 54-42. Οι φιλοξενούμενοι (χωρίς Μακρη,Κουφό,Κοργιαλός,Τσίκνιας) είχαν την πρωτοπορία στο σκορ σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο πηγαίνοντας το παιχνίδι σε αργό ρυθμό.
    Και λέμε σχεδόν γιατί οι γηπεδούχοι (απουσία Κακιούζη) αντέδρασαν και κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο ημίχρονο τέσσερις πόντους διαφορά 22-18. Η αστοχία συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο αλλά κάπου εκει τα πολλά λάθη των παικτών του Αιτωλικού και η άνοδος του Πέρλη που έπαιξε για πρώτη φορά φέτος έφεραν το τελικό 54-42 για την ομάδα του Θωμά Ζαβιτσάνου.
    Κορυφαίος για τους νικητές ο Πέρλης με 16 πόντους και ο Αρέθας με 15. Απο το Αιτωλικό ο Μπόσμος έκανε double double με 12 πόντους και 15 ριμπάουντ ενώ ο πολύ καλή εμφάνιση απο τον έφηβο Χρήστο Λειβαδά με 11 πόντους και τον επίσης νεαρο Σφυρή.....

Α: 06-09, Β': 16-09, Γ΄: 13-08, Δ': 19-16

ΒΟΝΙΤΣΑ (ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ): ΒΛΑΧΟΣ, ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ 2, ΜΑΡΗΣ 2, ΠΕΡΛΗΣ 16(1), ΑΡΕΘΑΣ 15(1), ΜΠΟΥΡΣΙΝΟΣ 5, ΘΕΙΑΚΟΣ 3, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ 5(1), ΠΥΡΓΕΤΗΣ 2, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ 4(1)

ΑΙΤΩΛΙΚΟ (Φαράντος): ΣΦΥΡΗΣ 7(1), ΚΟΤΣΟΡΓΙΟΣ 6, ΚΑΣΤΑΝΑΣ, ΜΠΟΥΜΠΟΥΤΣΑΡΗΣ 1 , ΛΕΙΒΑΔΑΣ 11(1), ΚΑΡΠΕΤΗΣ 5, ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΜΠΟΣΜΟΣ 12(15 ριμπ), ΜΑΝΤΗΣ, ΛΑΧΑΝΑΣ, ΤΟΥΣΙΝΙ