Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

Τεσσάρα το Σπάρτο μέσα στη Μπαμπίνη

Με σκορ 0-4 πέρασε από την έδρα της Α.Ε. Μπαμπίνης ο Α.Ο. Σπάρτο. Η ομάδα του Κώστα Χαρδαλιά προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Πάρις Χαρδαλιάς εκτέλεσε κόρνερ και ο Γιάννης Καβαλλάρης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
       Το 0-2 έκανε ο Δρογούτης στο 52' με σουτ έξω από την περιοχή, με τον ίδιο παίκτη στο 63' να κάνει το 0-3 όταν έκλεψε την μπάλα από τα στόπερ και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
    Το τελικό 0-4 έγινε στο 70' ο Δρογούτης έκανε τη σέντρα και ο Πάρις Χαρδαλιάς με σουτ από το σημείο του πέναλτι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του....

Α.Ο.Σπάρτο (Κώστας Χαρδαλιάς): Κορομηλιάς Χ., Παύλος Χ., Μπιστιντζάνος Π., Τζουμερκιώτςη Σ., Καβαλάρης Β., Νικολέτος Γ., Κυρόσιμος Μ., Τσιλίκης Φ., Χαρδαλιάς Π., Δρογούτης Α. ενώ αγωνίστηκαν και οι Γάκης και Χαρδαλιάς Κ.
Α.Ε.Μπαμπίνης: Ζαρκαδούλας Κ., Ζαρκαδούλας Ε., Λιάμης Β., Μασαλής Κ., Τσαπράλης Α., Μπαρμπαρούσης Σ., Σωτηρόπουλος Χ., Κοσμάς Φ., Μπενέκος Δ.