Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2016

Πολύτιμη νίκη το Μοναστηράκι με 1-3 μέσα στη Χρυσοβίτσα

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Τζένη Παπαδημητρίου

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Α.Ο. Μοναστηρακίου με αντίπαλο την ΑΕ Χρυσοβίτσας με 1-3 στη προσπάθεια που κάνει για να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις.
     Και οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο χάνοντας αρκετές ευκαιρίες. Στο 35'λεπτο τού αγώνα σημειώθηκε το πρώτο γκολ από την Α. Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ. Το γκολ πέτυχε ο βετεράνος γκολτζής Βασίλης Ρουσάι. Το δεύτερο γκολ μπήκε σχεδόν στην λήξη του α' ημιχρόνου από την φιλοξενούμενη ομάδα από το Νο 9 Βασίλη Μπρούμο......

Στο Β' ημίχρονο η φιλοξενούμενη ομάδα ανέβασε το ρυθμό της επιτυγχάνοντας το δεύτερο γκολ από πέναλτι (ακούσιο χέρι) στο 51' λεπτό περίπου. Το πέναλτι χτύπησε με επιτυχία το Νο 10 Παληογιάννης. Ο ίδιος παίκτης ο Παληογιάννης πέτυχε και το τρίτο γκολ στο 70΄ με πλασέ.
ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ: Α. Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ - Α. Ο ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ 1 - 3

Α.Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ: 1) Ελευθερατος Δ, 2) Χαντζης Γ, 3)Ζορμπας Σ, 4)Ζορμπας Σ, 5)Γαντζουδης Τ, 6)Κολοκουρας Χ, 7)Ζορμπας Σ, 8)Νακας Α, 9)Ζορμπας Η, 10)Ρουσαι Β, 11) Cela Βικτωρ.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 12)Μπλαχουρης Η, 13)Ζορμπας Β, 14) Στραγαλης Σ, 15) Μαζαρακης Π, 16)Αυδης Λάμπρος, 17)Ζορμπας Β, 18)Νακας Π

Α.Ο ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ:
1)Τσουκας Κ, 2)Νταλταγιαννης Κ, 3)Παλουκης Α, 4)Γουρουνας Σ, 5)Τολης Λ, 6)Αποστολακης Σ, 7)Καραγιωργος Α, 8)Κουτρουλος Χ, 9)Μπρουμος Β, 10)Παληογιαννης Κ, 11)Προδρομιτης Α.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:
12)Καππες Σ, 13)Γοτσης Ν, 14)Μπρουμος Ν, 15)Κατσαμπιρης Β, 16)Καλατζης Γ, 17)Φουρλης Ι.

ΑΛΛΑΓΕΣ: Α.Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ: Γαντζουδης Τ - Μπλαχουρης Κ., Νακας Α - Νακας Π, Ζορμπας Η - Αυδης Λάμπρος
Α.Ο ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ: Παληογιαννης - Γοτσης, Καραγιωργος - Καλαντζης, Μπρουμος Β - Μπρουμος Ν

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αγγελης Σταμουλης. Α' Βοηθος: Ξυστρας Θεόδωρος, Β' Βοηθος : Γιαννόπουλος Ιωάννης. Νοσηλευτης: Ζερβας Αναστάσιος.