Κυριακή 21 Δεκεμβρίου 2014

Αίολος Αστακού- Α.Ο. Αγρινίου 77-55

Αίολος Αστακού-Α.Ο.Αγρινίου 77-55
Δύο από τις καλύτερες ομάδες της κατηγορίας βρέθηκαν αντιμέτωπες στην Βόνιτσα, ο τυπικά γηπεδούχος Αίολος Αστακού και ο Α.Ο.Αγρινίου. Το παιχνίδι ξεκίνησε με αρκετή όρεξη για άμυνα κυρίως από την φιλοξενούμενη ομάδα με αποτέλεσμα να έχει το προβάδισμα καταφέρνοντας να ελέγχει το ρυθμό του παιχνιδιού. Σκόρ ημιχρόνου 30-30, καθώς οι δύο ομάδες πηγαίνανε στα αποδητήρια δημιουργήθηκε ένταση για αρκετά λεπτά αλλά με την παρέμβαση των ψυχραιμοτέρων δεν πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις......
Ο Αίολος Αστακού επωφελήθηκε από την ένταση και με καθαρότερο μυαλό έχτισε μία διψήφια διαφορά και δεν δυσκολεύτηκε να την κρατήσει μέχρι το τέλος. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Κακλαμάνος με 24 πόντους ενώ διψήφια νούμερα είχαν και οι Πανάρας, Θωνιάτης και Λυμπάρης. Από τον Α.Ο.Αγρινίου πρώτος σκόρερ ήταν ο Γκόβας με 21 πόντους ενώ πολύ καλός ήταν και ο Γεωργούλας με 10.
ΔΕΚΛΕΠΤΑ: 18-14,30-30,58-43,77-55
Αίολος Αστακού:(Βουρνάς) Καραγεώργος 1,Πανάρας 18(2),Σταμόπουλος,Ψάλτου 3(1),Σούρλας,Θωνιάτης 11,Κακλαμάνος 24(6),Πάππος 8,Χουλιάρας 2,Καλισώρας,Λυμπαρης 10,Δουρούκης
Α.Ο.Αγρινίου:(Διαμαντάκος) Παναγιώτου 1,Τρομάρας,Τσατάλας 4,Σταμούλης,Πατσέας,Σταμουλάκης 3,Μήτσου 7(1),Γεωργούλας 10(1),Μακρής 9,Γκόβας 21(2)