Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016

Καλός στο πρώτο ημίχρονο ο Αίολος Αστακού, έχασε με 92-81 στο Φάρο Κερατσινίου

Ο Φάρος Κερατσινίου επικράτησε με 92-81 του Αίολου Αστακού, στο μεγάλο ματς της 2ης αγωνιστικής στην Α2.
       Ο Φάρος Κερατσινίου αν και βρέθηκε να χάνει με διψήφιο αριθμό πόντων από τον Αίολο Αστακού στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να μειώσει γρήγορα και εν συνεχεία έκανε περίπατο φτάνοντας άνετα στη νίκη με 92-81..............

Ο Φάρος, λοιπόν, δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, όταν και χρεώθηκαν με τρία φάουλ οι Βασιλόπουλος και Τζόρτζεβιτς, ενώ ήταν ήδη εκτός οι τραυματίες Λιακόπουλος, Σκορδίλης και μπήκε λαβωμένος στο παρκέ ο Μπατής. Ο Αστακός έκανε το 14-23, αλλά ο Φάρος ροκάνισε τη διαφορά, προηγήθηκε με 41-40 στο ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος ανέλαβε ο Κακαρούδης. Η διαφορά έφτασε και στους 18 (78-60), για να λήξει το ματς 92-81.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ 92-81
Δεκάλεπτα: 14-17, 41-40, 70-57, 92-81

Φάρος Κερατσινίου (Τζήμας): Τζόρτζεβιτς 12, Βασιλόπουλος 7 (1), Κουντουράς 9 (3), Καράμπουλας 14 (1), Μπατής, Πετροδημόπουλος 13,  Κακαρούδης 19 (2), Φιλιππάκος, Δημάκος 13 (2), Κατούφας 7 (2), Παπαδόπουλος 3(1).

Αιολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 11 (3), Θεοδωράκος 2, Κουμπούρας 9 (1), Παπαδιονυσίου 9, Κατσαρές 5 (1), Κακλαμάνος 13 (2), Γκατζιάς 2,  Κιτσούλης 8 (1), Κασαμπαλής 2,  Χαρισμίδης 9, Λυμπάρης, Γκιζόγιαννης 11 (1)