Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018

Πρώτη νίκη με μεγάλο «διπλό» για την ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ, 0-3 μέσα στον ΑΡΑΚΥΝΘΟ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ | ΦΩΤΟ

-Η Μεδεών Κατούνας πέτυχε την πρώτη νίκη της και μάλιστα εκτός έδρας στο πρωτάθλημα της Α Κατηγορίας.
   -Ντεμπούτο στον πάγκο της Μεδεών με διπλό για τον Νίκο Μιμηγιάννη καθώς η ομάδα της Κατούνας πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Αράκυνθου Ματαράγκας με σκορ 0-3.

Νικήτρια με τον εντυπωσιακό 0-3 έφυγε η Μεδεών Κατούνας απο την Ματαράγκα. Οι φιλοξενούμενοι που ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα προηγήθηκαν στο 27ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσιτσομήτσου. Στο 76ο λεπτό ο Κράνης θα κλέψει την μπάλα απο τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων και θα διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, για να έρθει δύο λεπτά αργότερα ο κορυφαίος της φιλοξενούμενης ομάδας Μπουμπούλης με διπλή προσπάθεια να νικήσει τον Γκρέκα και να σφραγίσει την νίκη της ομάδας του......

Διαιτητές: Ματσούκας, Καλαμπόκης, Τσιλίκας

Ροή του αγώνα:
11′ Συρτή σέντρα απο αριστερά του Κράνη πλασέ του Ρουστεμάι στην κίνηση η μπάλα καταλήγει άουτ
14′ Σούτ του Γεωργίου η μπάλα περνάει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι άουτ
18′ Φάουλ απο δεξιά του Τσιτσομήτσου στο δεύτερο δοκάρι ο Μπουμπούλης κάνει το πλασέ και η μπάλα περνάει παράλληλα στην εστία.
27′ Γκόλ: Ο Τσιτσομήτσος λίγο έξω απο την περιοχή με συρτή εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γκρέκα.
32′ Προδρομίτης και Κράνης αλάζουν τη μπάλα μέσα στην περιοχή με τον τελευταίο να πιάνει το σούτ άουτ
35′ Διαγώνιο σούτ του Ευαγγελόπουλου η μπάλα πάνω απο το δοκάρι του Τηλεμάχου
42′ Κόρνερ απο αριστερά του Κοτρότσου ο Μπουμπούλης πιάνει την κεφαλιά άουτ
44′ Ο Κοτρότσος κάνει την ατομική προσπάθεια απο αριστερά και σπάει την μπάλα στον Κράνη μέσα στην περιοχή που κάνει το σούτ στην εξωτερική πλευρά των δικτύων
52′ Καλό σούτ του Βδουκάκη ελάχιστα άουτ
61′ Κάθετη του Κράνη στον Ρουστεμάι που προλαβαίνει τον Γκρέκα και πλασάρει με την μπάλα να έχει πορεία προς τα δίχτυα και τον Ευαγγελόπουλο που ακολουθεί τη φάση να αποκρούει πριν καταλήξει στα δίχτυα.
64′ Καλό σούτ του Κράνη πάνω απο το δοκάρι άουτ
68′ Αντεπίθεση με τον Ρουστεμάι που βγάζει πλάγια στον Κράνη αυτός με την μία βγάζει στην περιοχή στον ξεμαρκάριστο Π. Ξανθόπουλο που ανοίγει το κοντρόλ και δίνει τη δυνατότητα στον Γκρέκα να αποκρούσει.
70′ Σούτ του Μπουμπούλη μέσα απο την περιοχή αποκρούει δύσκολα ο Γκρέκας.
74′ Γκόλ: Ο Γκρέκας δεν σιγουρεύει τη μπάλα ο Κράνης την κλέβει και με σούτ την στέλνει στα δίχτυα.
76′ Γκόλ: Ο Μπουμπούλης κάνει το δυνατό σούτ μέσα απο την περιοχή, ο Γκρέκας αποκρούει δύσκολα η μπάλα δεν απομακρύνεται απο τους αμυντικούς και φτάνει και πάλι στον Μπουμπούλη που με νέο σούτ την στέλνει στα δίχτυα.
88′ Ο Κοντογιάννης κερδίζει τις κόντρες και μπαίνει στην περιοχή αλλά ο Γκρέκας τον νικάει αποκρούοντας το σούτ που κάνει.

Αράκυνθος Ματαράγκας (Δημήτρης Λώλος): Γκρέκας, Καζανάς (46′ Κορομπύλης), Ευαγγελόπουλος, Χαραλάμπους, Μπούσγος, Τραγουλιάς, Κουζέλης (71′ Παπαευθυμίου), Αλεξανδρής, Ευθυμίου (82′ Λάκκας), Βδουκάκης, Γεωργίου.

Μεδεών Κατούνας (Νίκος Μιμιγιάννης): Τηλεμάχου, Τσιτσομήτσος, Νούλας, Παναγιωτόπουλος, Ξανθόπουλος Δ., Μπουμπούλης, Προδρομίτης (63′ Ξανθόπουλος Π.), Κοντογιάννης, Ρουστεμάι (80′ Τζαβίδης), Κοτρότσος (89′ Κολύδας), Κράνης (87′ Ψωφάκης).