FaceBook

Δευτέρα, 16 Ιανουαρίου 2017

Β΄ΤΟΠΙΚΟ: Διατήρησε το αήττητο ο Αστακός ισόπαλος 0-0 μέσα στην Κανδήλα. Ξαναπέρασε δεύτερος ο Μύτικας!

      Όρθιος έμεινε ο Ηρακλής Αστακού που αναδείχτηκε ισόπαλος με 0-0 μέσα στην Κανδήλα και διατήρησε το αήττητο, στην αναμέτρηση με την οποία «έπεσε» η αυλαία της 15ης αγωνιστικής.
       Τελικά δεν στοίχισε η χθεσινή ισοπαλία στον Αστακό αφού συνεχίζει να είναι στη κορυφή με εννέα βαθμούς διαφορά από τον πλησιέστερο διώκτη του.
      Για μια αγωνιστική ο Αλυζιακός Μύτικα έμεινε τρίτος και τώρα ξαναπέρασε μόνος δεύτερος στην βαθμολογική κατάταξη. Η ομάδα του Μύτικα  κέρδισε εκτός έδρας το Μοναστηράκι με 0-4, ενω την ίδια ώρα ο Ιδομενέας Εμπεσσού έχασε με 2-1 στον Πανοχθιακό και έπεσε τρίτος.
      Μεγάλη βαθμολογική ανάσα πήρε ο Ακαρνανικός Φυτειών που πέτυχε τη νίκη κερδίζοντας με 1-0 τη Δάφνη Μεγάλης Χώρας, και νίκη με 2-0 απέναντι στον Αρχοντοχώρι εντός έδρας πέτυχε η ομάδα της Ομόνοιας Κεχρινιάς.
         Η ψυχομένη Μεδεών Κατούνας απέσπασε ισοπαλία 1-1 μέσα στο Ελαιόφυτο, προσπαθώντας να αποφύγει τον υποβιβασμό....

ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:


..................



Αποτελέσματα Β' ΕΠΣΝΑ (15η αγωνιστική)
1ος όμιλος – www.olatagoal.gr
Ημ. & ΏραΑναμέτρησηΣκορ
Σάβ.15:00Αλικυρναϊκός Αγίου Θωμά - Α.Ο. Λυγιάς4-0
Σάβ.15:00Αχιλλέας Γραμματικούς - Αστέρας Μεσολογγίου3-1
Κυρ.15:00Τρίκαρδος Κατοχής - Αράκυνθος Ματαράγκας0-2
Κυρ.15:00Αναγέννηση Μεσολ.- Ακαδημία Ευηνοχωρίου1-0
Κυρ.15:00Α.Ο. Παπαδατών - Α.Ε. Οινιαδών2-3

Ακαδημία Ναυπάκτου - Αετός Σταμνάς3-0 α.α
2ος όμιλος – www.olatagoal.gr
Σάβ.15:00ΠΑΟΚ Καλυβίων - Α.Ε. Μάκρυνειακός4-0
Σάβ.15:00Αστέρας Αγρινίου - ΠΑΟ Αγρινίου2-3
Σάβ.15:00Α.Ο. Ρηγανά - Αστέρας Καμαρούλας0-0
Κυρ.10:00Ελπίδες Αγρινίου - Θύελλα Αγίου Ανδρέα1-1
Κυρ.15:00Χρ. Αστέρας Παντ/σας - Κεραυνός Ποταμούλας 2-1
Κυρ.15:00ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου - Δόξα Καινουργίου0-0
                            
3ος όμιλος – www.olatagoal.gr
Σάβ.15:00Α.Ο. Μοναστηρακίου - Αλυζιακός Μύτικα0-4
Κυρ.15:00Ομόνοια Κεχρινιάς - Α.Ο. Αρχοντοχωρίου2-0
Κυρ.15:00Ακαρνανικός Φυτειών - Δάφνη Μεγ. Χώρας1-0
Κυρ.15:00Α.Ο. Πανοχθιακός - Ιδομενέας Εμπεσσού2-1
Κυρ.15:00Α.Ο. Κανδήλας - Ηρακλής Αστακού0-0
Κυρ.15:00 Α.Ο. Ελαιοφύτου - Μεδεών Κατούνας1-1

1ος Ομιλος
Θέση
Ομάδα
Βαθμοί
1
ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ
36
2
ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ 
34
3
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
33
4
ΑΛΙΚΥΡΝΑΪΚΟΣ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ
29
5
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ
26
6
ΑΟ ΛΥΓΙΑΣ
26
7
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ
23
8
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ
22
9
ΑΕ ΟΙΝΙΑΔΩΝ
19
10
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ
7
11
ΑΟ ΠΑΠΑΔΑΤΩΝ
1
12
ΑΕΤΟΣ ΣΤΑΜΝΑΣ
-6

* ΑΟ Λυγιάς και Αχλιλλέας Γραμματικούς έχουν ένα ματς λιγότερο

2ος Ομιλος
Θέση
Ομάδα
Βαθμοί
1
ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
34
2
ΑΕΚ ΑΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
31
3
ΠΑΟΚ ΚΑΛΥΒΙΩΝ
29
4
ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΥ
26
5
ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΜΑΡΟΥΛΑΣ
26
6
ΑΟ ΡΗΓΑΝΑ
24
7
Α.Ε. ΜΑΚΡΥΝΕΙΑΚΟΣ
18
8
ΠΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
17
9
ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
13
10
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ
11
11
ΧΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑΣ
7
12
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
6

* Κεραυνός Ποταμούλας και  Α.Ο. Ρηγανά έχουν ένα ματς λιγότερο

3ος Ομιλος
Θέση
Ομάδα
Βαθμοί
1
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ
39
2
ΑΛΥΖΙΑΚΟΣ ΜΥΤΙΚΑ
30
3
ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΕΜΠΕΣΣΟΥ
29
4
Α.Ο. ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ
26
5
ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΕΧΡΙΝΙΑΣ
24
6
Α.Ο. ΑΡΧΟΝTOΧΩΡΙΟΥ
20
7
Α.Ο. ΚΑΝΔΗΛΑΣ
20
8
ΔΑΦΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΧΩΡΑΣ
20
9
ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΦΥΤΕΙΩΝ
16
10
ΑΟ ΕΛΑΙΟΦΥΤΟΥ
12
11
ΑΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ
9
12
ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ
3

Οι πίνακες προέρχονται απο: http://www.olatagoal.gr/

5 σχόλια:

Ανώνυμος είπε...

Ψευτομπλουκια στον ακαρνανικο
Κριμα

Ανώνυμος είπε...

Βρωμιά και δυσωδία επικρατεί στα τοπικά πρωταθλήματα του νομού μας..δυστυχώς. Προσπαθούν οι ομάδες και μερικοι ρομαντικοι αλλά η πίτα μοιράζεται στα γραφεία των καρεκλοκενταυρων.Καλά θα ήταν κάποια στιγμή να βγούν στην δημοσιότητα και τα οικονομικά των αρχών που διοικούν το ποδοσφαίρο.Να ξέρουν οι ομάδες που πάνε τα χρήματα που ξοδεύουν ( οποίος έχει ασχοληθεί ξέρει ότι είναι μεγαλα ποσά κάθε έτος).

Ανώνυμος είπε...

Μεγαλε των 07:02 εισαι μεγαλο νουμερο...

Ανώνυμος είπε...

Νούμερο γιατί λέει αλήθειες?είσαι από το παρεακι φαίνεται, σ πετάνε κάνα κοκκαλακι?

Ανώνυμος είπε...

ΤΟ ΑΉΤΤΗΤΟ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΉΣΕΙ.