Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2014

Δυνατό παιχνίδι και… ισοπαλία 1-1 στον αγώνα Ακαρνανικός Θυρρείου-Μεδεών Κατούνας

Δυνατό παιχνίδι στο Θύρρειο, χθες απόγευμα της Κυριακής μεταξύ του Ακαρνανικού Θυρρείου και της Κατούνας που έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1, για το πρωτάθλημα της β΄κατηγορίας ΕΠΣΝΑ και γενικά θεωρείται δίκαιο (με ελαφρά υπεροχή της τοπικής ομάδας), με βάση την προσπάθεια και απόδοση των παιχτών μέσα στον αγωνιστικό χώρο.
       Οι παίκτες του Θυρρείου μπήκαν με πολύ όρεξη στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν δύο ευκαιρίες στο 20΄με τον Τόλη και στο 22΄με τον Βενέτη.
       Μπορεί ο Ακαρνανικός να πίεζε στα πρώτα λεπτά, η Κατούνα ωστόσο άνοιξε το σκορ στο 30΄ λεπτό με κεφαλιά του Μούχα.
       Το Θύρρειο έφερε το ματς στα ίσα στο 65΄με πέναλτυ που κτύπησε ο αρχηγός της ομάδας Λάμπρος Τόλης και που κέρδισε ο Ρούφης............

Και οι δυο ομαδες έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής των Μπακαδήμα της Κατούνας και του Βενέτη από το Θύρρειο.