Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΤΑΚΟΥ έχασε 3-0 απο τον ΑΡΑΚΥΝΘΟ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ (φωτο-ρεπορτάζ)

Εύκολο απόγευμα χθες για τον Αράκυνθο Ματαράγκας, που πήρε την νίκη με 3-0 απέναντι στον Ηρακλή Αστακού, με δύο γκόλ του Γιώργου Παπαδόπουλου και ένα του Χαραλάμπους (Α' ΕΠΣΝΑ-7η αγωνιστική)
          Η γηπεδούχος ομάδα ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, και θα μπορούσε να πετύχει μεγαλύτερο σκόρ, αλλά ο βαρύς αγωνιστικός χώρος απο την βροχή που προηγήθηκε, και η αστοχία των επιθετικών δεν το επέτρεψε. Απο την άλλη πλευρά οι φιλοξενούμενοι λόγω του βαρύ αγωνιστικού χώρου δεν μπόρεσαν σε καμμία στιγμή του αγώνα να γίνουν απειλητικοί, και ειδικά μετά το 65ο λεπτό που έμειναν και με αριθμητικό μειονέκτημα δεν μπορούσαν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο........

Το σκόρ άνοιξε, και με λίγη δόση τύχης, στο 26ο λεπτό ο Παπαδόπουλος όταν επιχείρησε απο δεξιά σέντρα, η μπάλα έσκασε στο πρώτο δοκάρι πήρε ταχύτητα και κατέληξε στα δίχτυα του Ελευθεράτου. Το 1-0 ήταν και το σκόρ ημιχρόνου.

Στο 52ο λεπτό και πάλι ο Παπαδόπουλος με ξαφνικό σούτ λίγο έξω απο την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0, για να έρθει ο Χαραλάμπους δύο λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα με σούτ να διαμορφώσει το τελικό 3-0
        Οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο απο το 65ο λεπτό, καθώς ο Τζακώστας δέχθηκε την κόκκινη κάρτα απο τον διαιτητή Λάμπρου για εξύβριση. Κόκκινη δέχθηκε μετά την λήξη του αγώνα και ο Ελευθεράτος για διαμαρτυρία προς τον διατητή του αγώνα.

Διαιτητές: Λάμπρου, Τσιλίκας, Χουλιάρας

Ροή του μάτς:
2′ Κόρνερ απο δεξιά του Κουζέλη η μπάλα κολάει και ξεγελάει τον Κουρσάρη που ήταν έτοιμος να πλασάρει μπροστά στην εστία.
16′ Παράλληλη σέντρα απο αριστερά του Ευαγγελόπουλου, στην πορεία της μπάλας Παπαδόπουλος και Κουζέλης αποτυγχάνουν να πλασάρουν και η μπάλα φέυγει άουτ
19′ Προσποίηση και σούτ απο τον Μπιτσικώκο η μπάλα φεύγει άουτ
26′ ΓΚΟΛ: Ο Παπαδόπουλος κάνει την σέντρα απο δεξιά η μπάλα σκάει στο πρώτο δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα του Ελευθεράτου
27 Αντεπίθεση απο δεξιά με τον Κουζέλη που βγάζει την σέντρα, η μπάλα λόγω του βρεγμένου αγωνιστικού χώρου παίρνει ταχύτητα και ο Παπαδόπουλος δεν προλαβαίνει να την σπρώξει στα δίχτυα
29′ Σούτ του Τζακώστα μπλοκάρει ο Καραδήμας
43′ Ο Παπαδόπουλος κερδίζει τις κόντρες απο τον Παπαζήση και βγαίνει απέναντι απο τον Ελευθεράτο αλλά η μπάλα κολάει στη λάσπη και δεν καταφέρνει να πλασάρει
52′ ΓΚΟΛ: Ο Παπαδόπουλος κερδίζει τις κόντρες λίγο έξω απο την περιοχή, πιάνει μονοκόματο σούτ και βλέπει την μπάλα να καταλήγει στην δεξιά γωνία του Ελευθεράτου διπλασίαζοντας τα γκόλ της ομάδας του και τα δικά του
62′ Πάσα του Ευθυμίου στον Παπαδόπουλο που πιανει το σούτ και η μπάλα καταλήγει άουτ
74′ Κόρνερ απο αριστερά του Μπαρμπαρούση, καρφωτή κεφαλιά του Χάνδρα μπλοκάρει ο Καραδήμας
88′ ΓΚΟΛ: Σούτ του Χαραλάμπους απο το ύψος της περιοχής και η μπάλα καταλήγει στην αριστερή γωνία της εστίας του Ελευθεράτου

Συνθέσεις:

Αράκυνθος Ματαράγγας: Καραδήμας. Π. Μπούκαρης, Ευαγγελόπουλος, Χ. Μπούκαρης, Κουρσάρης, Αλεξανδρής, Κουζέλης(79′ Σαλάππας), Ζαπαντιώτης(57′ Ευθυμίου), Παπαδόπουλος(67΄Κορομπύλης), Βδουκάκης, Μπανάκας(71′ Χαραλάμπους)
Ηρακλής Αστακού: Ελευθεράτος, Κατσιγιάννης, Τριάντης, Γκάτσης, Παπαζήσης, Tafani, Κόλπας(72′ Χάνδρας), Παχής, Μπιτσικώκος, Τζακώστας, Μπαρμπαρούσης.