Τετάρτη 10 Μαΐου 2017

Λύγισε στο δεύτερο μέρος ο Αίολος Αστακού στο Ιβανώφειο απο τον Ηρακλή με 82-64

Ο Αίολος πάλεψε στην Θεσσαλονίκη απέναντι στον Ηρακλη, ειχε αγωνιστικό πλάνο αλλά ηττήθηκε με 82-64.
      Η ομάδα του Αστακού ήταν καλύτερη στο πρώτο δεκάλεπτο και το 22-22 της πρώτης περιόδου κολακεύει τον γηραιό. Ο Ηρακλής ανέβασε στροφές και προηγήθηκε με 42-35 στο ημίχρονο με την ομάδα του Αίολου να έχει δικαιολογημένα παράπονα απο κάποιες διαιτητικές αποφάσεις ειδικα του Μάλαμα.
    Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι επέβαλλαν πλήρως τον ρυθμό τους και έφτασαν στην νίκη με 82-64. Απο τους νικητές ο Γκαγκαλούδης είχε 20 πόντους ενώ ο Χείλαρης είχε 15 και ο Ρουτκαουκας 12. Απο τον Αίολο ο Κακλαμάνος σημείωσε 18 πόντους με 6 τρίποντα (ξεκίνησε το ματς με 4/4) και ο Κουμπούρας 15.............

Διαιτητές: Παγώνης-Μαλαμάς-Πιτσίλκας Β.
Δεκάλεπτα: 22-22, 42-35, 64-48, 82-64.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 10, Γιαννακίδης 7 (1), Τότσιος 10, Ονάσογλου, Δέσπος 6, Χρυσόπουλος 2, Γκαγκαλούδης 20 (4), Κάτσιος, Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας 12, Χείλαρης 15 (4), Καλαϊτζίδης.

ΑΙΟΛΟΣ (Κουταλιανός): Μπρόζος 2, Θεοδωράκος 3 (1), Κουμπούρας 15, Παπαδιονυσίου 9 (1), Κατσαρές 2, Δουρούκης 2, Κακλαμάνος 18 (6), Κιτσούλης 2, Κασαμπαλής 2, Χαρισμίδης, Λυμπάρης 4, Γκιζόγιαννης 5.