Σάββατο 13 Μαΐου 2017

Α2: Ψυχωμένος Αίολος ΑΣΤΑΚΟΥ νίκησε με 73-64 και ισοφάρισε την σειρά με τον Ηρακλή (ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΦΩΤΟ)

Ο Αίολος Αστακού επικράτησε του Ηρακλή με 73-64 και ισοφάρισε σε 2-2 την σειρά και θα διεκδικήσει την είσοδο του στον τελικό στο Ιβανώφειο σε 5ο παιχνίδι.
     Ο Αίολος ήταν μπροστά σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και πήγε στα αποδυτήρια με εννέα πόντους διαφορά 36-27. O Ηρακλής αντέδρασε και προηγήθηκε με 46-53 στο τριακοστό λεπτό με κορυφαίους τους Γιαννακίδη, Γκαγκαλούδη και Χρυσόπουλο. Ο Αίολος όμως είχε τον τελευταίο λόγο στο παιχνίδι και με τον Κουμπούρα σε εκπληκτική κατάσταση γύρισε το ματς και έφτασε στην νίκη. Απο τον Αίολο ο Κουμπούρας είχε 24 ενώ ο Ηρακλής είχε τον Γιαννακίδη με 15 και τον Γκαγκαλούδη με 13.........

Διαιτητές: Παναγιώτου-Βαρδάλος-Δαρλαμήτσος

Δεκάλεπτα: 20-16, 36-27, 46-53, 73-64.

ΑΙΟΛΟΣ (Κουταλιανός): Μπρόζος 5 (1), Θεοδωράκος 6 (2), Κουμπούρας 24, Παπαδιονυσίου 9, Κατσαρές 3, Γκάτζιας, Κακλαμάνος 6 (1), Κιτσούλης 4, Κασαμπαλής, Χαρισμίδης 3, Λυμπάρης 9 (1), Γκιζόγιαννης 4.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 11, Γιαννακίδης 15 (4), Τότσιος 7, Ονάσογλου, Δέσπος 2, Χρυσόπουλος 12, Γκαγκαλούδης 13 (1), Κάτσιος, Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας, Χείλαρης 2, Καλαϊτζίδης 2.