Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016

Το πάλεψε ο ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ με τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ αλλά ηττήθηκε 77-78 στις... λεπτομέρειες

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα του Αίολου Αστακού, παραλίγο να πετύχει μια σπουδαία νίκη απέναντι στην ομάδα του Πανιωνίου, αλλά τελικά ηττήθηκε με 1 πόντο διαφορά.
    Παρά το μεγάλο βαθμό δυσκολίας του παιχνιδιού οι παίκτες του Αίολου δείξανε χαρακτήρα, επέβαλαν το ρυθμό τους και αν ήταν λίγο πιο τυχεροί θα πανηγύριζαν μια μεγάλη νίκη.
      Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και πήραν προβάδισμα στο σκορ ακόμα και με 11 πόντους, όμως οι φιλοξενούμενοι ροκάνισαν τη διαφορά και στα τελευταία κρίσιμα δευτερόλεπτα καθώς οι δυο ομάδες ήταν 77-77, ο Σακελλαρίου με βολή πέτυχε το 77-78 με αποτέλεσμα η ομάδα του πανιωνίου να κρατήσει το αήττητο στο πρωτάθλημα.
    "Τζάμπα ήττα" θα μπορούσε να χαρακτηριστεί η αποψινή για τον ΑΙΟΛΟ, ο οποίος έβγαλε ενέργεια, στάθηκε όρθιος απέναντι σε ένα δυνατό αντίπαλο και ο νικητής κρίθηκε τελικά απο τις λεπτομέρειες.