Δευτέρα 21 Νοεμβρίου 2016

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 2-4 της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΡΙΓΑΝΗΣ στα ΣΑΡΔΗΝΙΑ (ΦΩΤΟ)

ΠΑΣ ΠΥΡΑΜΙΣ ΣΑΡΔΗΝΙΩΝ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΙΓΑΝΗΣ 2-4

Πλούσιο ματς στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστική της Γ κατηγορίας (2ος Όμιλος) και η Αναγέννηση Ρίγανης πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη στη Πυραμίδα Σαρδηνίων με 2-4.
   Ένα ματς που τα είχε όλα: πολλά γκολ, ανατροπές στο σκορ, πολύ καλό ποδόσφαιρο, δυο πέναλτι και άριστη  διαιτησία.
   Πραγματικά όσοι βρέθηκαν στο πανέμορφο γήπεδο των Σαρδηνίων την Κυριακή απήλαυσαν ένα φοβερό αγώνα ανάμεσα στον ΠΑΣ ΠΥΡΑΜΙΣ και την ΡΙΓΑΝΗ.....

Α’ ημίχρονο
-Στο 10’ λεπτό ο Τσακανίκας ανοίγει το σκορ υπέρ των γηπεδούχων 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι .
-Στο 21’ λεπτό ο Φώτης Μπεκιάρης κάνει το 2-0 για την Πυραμίς.

-Στο 39’ λεπτό ο Θανάσης Β. Σαμαράς κάνει το 2-1 με ένα δυνατό διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή
-Στο 40’ ο Γιάννης Παχής σημειώνει το 2-2 με ψηλοκρεμαστό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή
-Στο 44’ λεπτό μετά από σέντρα του Χρήστου Παππά, ο Δημήτρης Κουτρομάνος με δυνατή κεφαλιά κάνει το 2-3.

Β’ Ημίχρονο
-Στο 53’ λεπτό ο Φώτης Πρίτσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι κάνει το τελικό 2-4.

ΠΑΣ ΠΥΡΑΜΙΣ ΣΑΡΔΗΝΙΑ (Π. Ευαγγελόπουλος): Φωλιάς, Ζίωγας Α., Ζαρμακούπης, Σουφλής, Γιώτης, Αρσένης (58’ Γιώτης Κ.), Yzeiras, Παπανίκος (83’ Ζιώγας Γ.), Μπεκιάρης, Τσακανίκας, Παλιούρας (46’ Ζιώγας Δ.)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΙΓΑΝΗΣ (Γεράσιμος Γραμμένος): Ν. Χαραλάμπους, Χ. Παππάς, Ν. Παχής (80’ Κουτρομάνος Π.), Φ. Πρίτσης, Α. Σαμαράς, Γ. Θεοδώρου, Δ. Κουτρομάνος, Μ. Nikolla (83’ Θεοδώρου Απόστ.), Κ. Παλαιοπάνος (73’ Σκεπετάρης Δ.), Φ. Πρίτσης, Ι. Παχής.

Ξεχώρισαν από Αναγέννηση Ρίγανης: όλοι όσοι αγωνίστηκαν ήταν καταπληκτικοί με τον Χρήστο Παππά να ξεχωρίζει λίγο παραπάνω από τους υπόλοιπους.
   Ξεχώρισαν από Πυραμίδα Σαρδηνίων: ο Ε. Τσακανίκας και ο Θ. Παλιούρας
 -Άριστη η διαιτησία του Διαιτητή Θεόδωρου Θεοδωρέλου και των βοηθών του Βασίλη Κατσαούνη και Γεράσιμου Αρσένη
-Νοσηλευτής του αγώνα ήταν ο Χρήστος Παπασάββας

-Μετά το τέλος του Αγώνα ο Γενικός Αρχηγός της Αναγέννησης Νίκος Γραμμένος μετέβη στα αποδυτήρια της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΙΓΑΝΗΣ και έδωσε θερμά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές και τον προπονητή για την Νίκη την εμφάνιση και την συμπεριφορά της ομάδας.

-Το Διοικητικό Συμβούλιο της Αναγέννησης Ρίγανης, οι Ποδοσφαιριστές και η τεχνική ηγεσία, αισθάνεται την υποχρέωση και την ανάγκη να εκφράσει ομόφωνα  τις ευχαριστίες του προς την ομάδα του ΠΑΣ ΠΥΡΑΜΙΣ ΣΑΡΔΗΝΙΩΝ για την φιλοξενία και την άψογη συμπεριφορά προς την ομάδα μας και υποσχόμαστε πως θα έχουν ανάλογη αντιμετώπιση και στο ματς του δευτέρου γύρου στο γήπεδο της Αναγέννησης Ρίγανης.
Ευχόμαστε καλή πορεία και συνέχεια στο πρωτάθλημα της Κατηγορίας στην ομάδα του Πας Πυραμίς Σαρδηνίων.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
 Από την Επιτροπή πρωταθλήματος ανακοινώνεται ότι το επόμενο ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 26-27 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2016 δεν θα διεξαχθούν αγώνες για τον 2ο  όμιλο του πρωταθλήματος Γ’ κατηγορίας, προκειμένου και οι δύο όμιλοι του πρωταθλήματος αυτού να ολοκληρωθούν την ίδια ημερομηνία.