Δευτέρα 10 Οκτωβρίου 2016

Αγιασμός και ήττα για τη ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑ με 0-4 απο την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Τζένη Παπαδημητρίου

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΠΈΤΥΧΕ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΣΤΑΝΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ Α. Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ

Ο ποδοσφαιρικός αγώνας για την δεύτερη αγωνιστική της Γ΄Κατηγορίας, ξεκίνησε στο γήπεδο της Α.Ε. ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ στις 16:00,
    Προηγουμένως τελέσθηκε αγιασμός για την έναρξη τής ποδοσφαιρικης χρονιάς (ο πρώτος αγώνας ήταν εκτός). Ο αγιασμός τελέστηκε από τον εφημέριο τής Χρυσοβίτσας πάτερ Φώτιο Χαντζή και ψάλτη τον Αθανάσιο Μελεούνη.
      Οι δύο ομάδες αν και μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο, η Αναγέννηση Στάνου παίζοντας καλύτερο ποδόσφαιρο σκόραρε στο 33' λεπτό με το Νο 7 Μπιστιντζάνο Χ. γράφοντας το σκορ 0 - 1 υπέρ της φιλοξενουμενης ομάδας.......

Λίγο πριν την λήξη του Α' ημιχρόνου η φιλοξενουμενη ομάδα διπλασίασε τα γκολ με το Νο 8 Μπαρμπαρούση Α. γράφοντας το σκορ τού Α' ημιχρόνου: 0 - 2.

Στην επανάληψη του Β' ημιχρόνου η Αναγέννηση Στάνου ανέβασε τον ρυθμό της και στο 55' λεπτό πέτυχε το 3ο γκολ με το Νο 8 Μπαρμπαρούση Α. Στο 74' λεπτό η Αναγέννηση Στανου πέτυχε το 4ο γκολ με το Νο 8 Μπαρμπαρούση Α γράφοντας το τελικό σκορ 0 - 4 υπέρ της Αναγέννηση Στανου.
   Ο καλύτερος παίκτης τού αγώνα αναδείχθηκε ο Μπαρμπαρούσης Α. πετυχαινοντας τα τρία από τα τέσσερα γκολ του αγώνα.

Α.Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ: ΤΑΚΤΙΚΟΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ
Ελευθερατος Δ, Κολοκουρας Χ, Ζορμπας Σ, Ζορμπας Σ, Σταμάτης Π, Cela Βικτωρ, Ζορμπας Η, Ζορμπας Σ, Νακας Πέτρος, Αυδης Λ, Ζορμπας, Ζορμπας Β.
ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ: Θεοδώρου Α, Γαντζουδης Τ, Ζορμπας Β, Καρελακης Ορέστης.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΤΑΝΟΥ: Κορομηλιας Χ, Δασκαλακης Ε, Μπαρμπαρουσης Π, Τσουγκρης Χ, Κατσικοκερης Α, Μπαλτζωης Ι, Μπιστιντζανος Χ, Μπαρμπαρουσης Α, Καβαλαρης Ι, Διαμαντης Χ, Ζαρκαδας Θ.