Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016

Γ΄ ΤΟΠΙΚΟ: Με το... δεξί ξεκίνησε το πρωτάθλημα η Χρυσοβίτσα - Νίκη με 0-2 μέσα στην Πυραμίδα Σαρδηνίων

Φωτορεπορταζ: Τζένη Παπαδημητρίου

Με τον αγώνα ΠΥΡΑΜΙΣ ΣΑΡΔΙΝΙΩΝ – ΑΕ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ έγινε χθες η πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Αιτ/νίας (2ος Όμιλος).
       Παίζοντας ανά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, η ομάδα της Χρυσοβίτσας επικράτησε μέσα στην Κεχρινιά με 0-2 της Πυραμίδας Σαρδηνίων και ξεκίνησε με το δεξί το νέο πρωτάθλημα.
    Η Α. Ε. ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ μπήκε δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και στο 20' σημείωσε το πρώτο γκολ με τον Ηρακλή Ζορμπά.......

Το ημίχρονο έληξε με 0 - 1 υπέρ της φιλοξενουμενης ομάδας. Στο Β' ημίχρονο η Α. Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ ανέβασε το ρυθμό της και πριν την λήξη του αγώνα σημείωσε το δεύτερο γκολ πάλι με τον Ηρακλή Ζορμπά γράφοντας το τελικό σκορ του Αγώνα υπέρ της φιλοξενουμενης ομάδας.