Τετάρτη 10 Φεβρουαρίου 2016

Ματσάρα και αγγλικό σκορ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑ - ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙ 3-3

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Τζένη Παπαδημητρίου

Με σκορ 3-3 έληξε το παιχνίδι ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑ - ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙ, που έγινε την Κυριακή απόγευμα στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του Β΄Τοπικού.
      Να σημειώσουμε ότι ήταν ο πρώτος βαθμός για την γηπεδούχο ομάδα, ενω το Αρχοντοχώρι έχασε έδαφος στη προσπάθεια που κάνει για την παραμονή στη κατηγορία.
    Η Α. Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ μπήκε δυναμικά στον αγώνα και στο 10' λεπτό περίπου τού αγώνα σημείωσε το πρώτο γκολ του αγώνα με το Νο 7 Σταμούλης Ζορμπάς. Στο 19'λεπτο περίπου η γηπεδούχος ομάδα διπλασίασε τα γκολ με το Νο 10 Βασίλη Ρουσαι. Λίγο πριν λήξει το α' ημίχρονο ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στην φιλοξενούμενη ομάδα, ακούσιο χέρι του Σπύρου Ζορμπά  Νο 4.......

Α' Ημίχρονο, σκορ 2 - 1

Στο Β' ημίχρονο ο Α. Ο Αρχοντοχωριου έβαλε τα δύο γκολ. Έτσι το σκορ διαμορφωθηκε σε 2 - 3 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας. Πριν λήξει ο αγώνας η Α. Ε ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΣ έβαλε το τρίτο γκολ με πέναλτι. Το πέναλτι το χτύπησε ο Βασίλης Ρουσαι Νο 10 επιτυχώς διαμορφώνοντας το τελικό σκορ σε 3 - 3.
Ο καλύτερος παίκτης του αγώνα σήμερα ήταν ο Βασίλης Ρουσαι.

Ο διαιτητής τού αγώνα σήμερα ήταν απαράδεκτος με πολλά λάθη και ήταν ευνοϊκώς με την φιλοξενούμενη ομάδα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ: Ασημακης Δημήτριος
Α 'ΒΟΗΘΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗ : Καλαμαρης Κων/νος
Β' ΒΟΗΘΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΗ : Κορδολαιμης Νικόλαος
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ : Κουρτης Νικόλαος.
ΝΟΣΗΛΕΥΤΗΣ : Ζερβας Αναστάσιος.