Τετάρτη 25 Νοεμβρίου 2015

Ακόμα ψηλότερα ο Δημήτρης Μπακοχρήστος! Κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια, στην άρση βαρών σε πάγκο στο Πανευρωπαικό Πρωτάθλημα στην Ουγγαρία

Της Σταυρούλας Κρίθυμου

Συγχαρητήρια στο Δημήτρη Μπακοχρήστο που τιμάει το τόπο μας!

Ο συμπατριώτης μας Δημήτρης Μπακοχρήστος, από το Μοναστηράκι (Ακτίου Βόνιτσας) και αθλητής του ΑΚΜΩΝ ΑμεΑ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ συμμετείχε στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Άρσης Βαρών σε πάγκο που γίνεται στο Εγκερ της Ουγγαρίας από 24 ως 28 Νοεμβρίου.
    Ιδανικά ξεκίνησε χθες για την Ελληνική μας ομάδα, καθώς ο Δημήτρης Μπακοχρήστος κατέλαβε την 1η θέση στην κατηγορία των 54 κιλών με επίδοση 176 κιλά που του χάρισε 2 χρυσά μετάλλια, αφού με την μεγάλη επίδοση του, κατέκτησε και την 1η θέση της τελικής κατάταξης.
ΒΙΝΤΕΟ

Ο αθλητής μας με την επίδοση του παράλληλα σφράγισε το «εισιτήριο» της πρόκρισης για το κορυφαίο αγωνιστικό ραντεβού, για τους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο 2016...........