Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2015

«Τριάρα» ο Ακαρνανικός Φυτειών μέσα στη Χρυσοβίτσα

ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ: Τζένη Παπαδημητρίου

Νίκη στο σημερινό εκτός έδρας ματς πέτυχε η νεανική ομάδα του Ακαρνανικού Φυτειών αφού επιβλήθηκε της ΑΕ Χρυσοβίτσας με 0-3, για την 3η αγωνιστική, της Β΄κατηγορίας ΕΠΣ Αιτ/νίας.
     Η ομάδα των Φυτειών κατάφερε να πάρει μια εκτός έδρας νίκη παίζοντας καλό ποδόσφαιρο. Η τοπική ομάδα  ήταν νευρική στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και  ολοκλήρωσε το ματς με 3 παίκτες λιγότερους εξαιτίας αποβολών για διαμαρτυρίες στη διαιτησία. Αποβλήθηκαν οι: Στο 66΄ Ζορμπάς Δ. Σπύρος, στο 69΄Ζορμπάς Ηρακλής και στο 71΄ο Ζορμπάς Σπύρος.
        Από το πρώτο ημίχρονο ο Ακαρνανικός μπήκε επιθετικά και πίεζε τους αντιπάλους με αποτέλεσμα να ανοίξει το σκορ στο 20΄ με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Κώστας Καραπάνος. Στην επανάληψη οι παίχτες συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και πέτυχαν ακόμη ένα γκολ στο 47΄ μετά από πάσα του Τζαχρήστα, ξαναχτύπησε ο Κώστας Καραπάνος και με πλασέ πέτυχε το 0-2. Το τρίτο γκόλ πέτυχε με μακρινό σουτ στο 60΄ ο Λάμπρος Παληγιώργος..............

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ Κώστας, ΚΑΣΒΙΚΗΣ Ιωάννης και ΚΑΤΣΑΟΥΝΗΣ Βασίλης.