Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2014

ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ 4-0 ΜΕ ΩΡΑΙΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΗΡΕ ΝΙΚΗ!!!

Άνετα επικράτησε ο Πανοχθιακός  του Κεραυνού Ποταμούλας με σκορ 4-0. Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν σε καλή ημέρα και κατά διαστήματα έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο.

Ο χορός των γκολ άρχισε από νωρίς.
Στο Α’ ημίχρονο
Στο 11’ λεπτό ο Νίκος Σουροβέλης βγάζει διαγώνια πάσα στον Γκουτσέλη και αυτός από την γωνία της μεγάλης περιοχης πλασάρει απέναντι κάνοντας το 1-0.
Στο 18’ λεπτό ωραία ενέργεια του Σπύρου Τσέπα με τον Θοδωρή Παπαδημητρίου και ο Τελευταίος με ωραίο σουτ κάνει το 2-0.
 Στο 33’ λεπτό ο Κοντογούρης μετά από σέντρα του Nikolla πετάγεται στο πρώτο δοκάρι σουτάρει δυνατά και η μπαλα καταλήγει στο κάθετο δοκάρι της εστίας του τερματοφύλακα Παπαθανάση.....

Στο Β’ ημίχρονο
Ο Πανοχθιακός συνέχισε να παίζει ωραίο ποδόσφαιρο και πέτυχε άλλα δυο Γκολ.
Στο 52΄εκτελαση φάουλ του Σπύρου Τσέπα η μπαλα φτάνει στον Λάμπρο Γκουτσέλη και με κοντινό πλασέ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
Το τελικό 4-0 έγινε στο 88’ λεπτό όταν ο 15 χρονος Παναγιώτης Τσούφης βγαίνει από δεξιά και κόβει ωραία την μπαλα διαγώνια στον Mario Nikolla που με πλασέ στέλνει τη μπαλα στα δίχτυα.

Από τον ΠΑΝΟΧΘΙΑΚΟ ΑΟ ξεχώρισαν οι: Τσέπας, Παπαδημητρίου, Σουροβέλης, Γκουτσέλης.
Από ΚΕΡ. ΠΟΤΑΜΟΥΛΑΣ  ξεχώρισαν οι: Καλπουζάνης, Λιάπης, Κούσης.

Άριστος ο Διαιτητής Ευάγγελος Τσιρώνης όπως επίσης Άριστοι και οι Βοηθοί του Καλλιρόη Μίζαλου και Χρήστος Χονδρογιάννης
ΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ : ΠΑΤΛΙΑΣ