Κυριακή 22 Δεκεμβρίου 2013

Με ξέσπασμα στο β μέρος η Κανδήλα νίκησε 3-0 την Πάλαιρο

Τελευταία αγωνιστική (13η) του πρώτου γύρου για το Γ' όμιλο της Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας του πρωταθλήματος Αιτ/νίας και ο Α.Ο. Κανδήλας νίκησε την Πάλαιρο με 3-0.
      Ένα ημίχρονο καλής απόδοσης ήταν αρκετό στην Κανδήλα, η οποία με τη νίκη της βελτίωσε σημαντικά τη θέση της στην Βαθμολογία.
      Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και έληξε χωρίς τέρματα. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Κανδήλας έπαιξε καλύτερα και πέτυχε τρία γκολ (στο 51' λεπτό, στο 63'λεπτό και στο 73' λεπτό)..............

Τα δύο πρώτα γκολ πέτυχε ο Αποστολάκης Σ. που ήταν και από τους διακριθέντες του αγώνα.
Πολύ καλή διαιτησία των κυρίων Μποτίνη Δ, Κίτσου Κ. και Πάζιου Ε.