Κυριακή 21 Απριλίου 2013

Στο ημίχρονο ο Παναιτωλικός προηγείται 1-2 στη Φυλή του Θρασύβουλου

Οι κυριότερες φάσεις από το flnews.gr
45′+2′ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44′ Ο Καμαρά μπήκε στην περιοχή του Θρασύβουλου από δεξιά, έπιασε το συρτό σουτ, έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ ο Μαρούλης.
43′ Μακρινό σουτ του Ιορδανίδη, άστοχα εκτός εστίας η μπάλα. Νωρίτερα ο ακραίος χαφ του Παναιτωλικού σκίστηκε στο φρύδι σε διεκδίκηση της μπάλας και πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες..
38′ ΓΚΟΛ 1-2 για τον Παναιτωλικό. Ο Κούσας με προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή σκόραρε, ύστερα από αναμπουμπούλα στην περιοχή και κόρνερ του Μουμίν. Οι γηπεδούχοι υποστηρίζουν ότι η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή.......

34′ Χτύπημα φάουλ του Φαβάλι, κεφαλιά του Μελισσά μέσα από τη μικρή περιοχή, πάνω από το δοκάρι η μπάλα.
32′ ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Βασιλείου.
30′ ΓΚΟΛ 1-1 για τον Θρασύβουλο. Σουτ του Βασιλείου μέσα από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε αρχικά στο δεξί δοκάρι του Στεφανάκου και ακολούθως στα δίχτυα.
24′ Ο Τζιωρτζιόπουλος εκτέλεσε το φάουλ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, έδιωξε με τις γροθιές ο Στεφανάκος.
21′ ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Ιορδανίδη για αντικανονικό μαρκάρισμα.
15′ ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Βλασόπουλο για μαρκάρισμα στον Μπακάκη.
14′ Νέο καλοχτυπημένο φάουλ του Τζιωρτζιόπουλου από δεξιά, έπεσε στη δεξιά του γωνία και απομάκρυνε ο Στεφανάκος.
13′ ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Μελισσά για αντικανονικό μαρκάρισμα.
9′ Χτύπημα φάουλ του Τζιωρτζιόπουλου από δεξιά, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Στεφανάκος.
8′ Έντονες παρατηρήσεις από τον πάγκο του Θρασύβουλου στον 4ο διαιτητή.
6′ ΓΚΟΛ 0-1 για τον Παναιτωλικό. Ο Μπόγιοβιτς εκτέλεσε το πέναλτι και ευστόχησε.
5′ ΚΙΤΡΙΝΗ κάρτα στον Σύρο.
4′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό. Ο Φαβάλι ανατράπηκε από τον Σύρο.
2′ Χτύπημα φάουλ του Τζιωρτζιόπουλου από αριστερά, κεφαλιά του Σταυροθανασόπουλου μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Στεφανάκος.
1′ Έναρξη της αναμέτρησης στη Φυλή.
* Οι φίλοι του Παναιτωλικού έχουν αναρτήσει πανό «GUERREROS-6, ATHENS CLUB».
15.39: Αυτή την ώρα οι δύο ομάδες συνεχίζουν την προθέρμανσή τους.
* Περίπου 300 οπαδοί του Παναιτωλικού έχουν ταξιδέψει στην Αθήνα για να συμπαρασταθούν από κοντά στην ομάδα τους.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ (Β. Βούζας): Μαρούλης, Τζιωρτζιόπουλος, Σύρος, Βλασόπουλος, Βασιλείου, Σταυροθανασόπουλος, Σερέπας, Πλαβούκος, Προβατίδης, Μπακάλης, Σκόνδρας.
ΠΑΓΚΟΣ: Σταυριανός, Γεωργιάδης, Σούφλας, Σκαμάντζουρας, Πάνος, Κακλαμάνος, Αγκόλι.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μ. Χάβος): Στεφανάκος, Κούσας, Ιωάννου, Μελισσάς, Δάρλας, Μπακάκης, Μουμίν, Φαβάλι, Καμαρά, Ιορδανίδης, Μπόγιοβιτς.
ΠΑΓΚΟΣ: Τακίδης, Μεταξούλης, Γκόλιας, Κουτσοσπύρος, Μύγας, Σμίλτος, Ακουάρο.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κιοτζένης (Καβάλα).
ΒΟΗΘΟΙ: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Παπανικολάου (Κορινθίας).
4ος: Ανδρονικίδης (Πειραιά).