Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

Απέσπασε ισοπαλία ο Ακαρνανικός Φυτειών στα Όχθια από τον Πανοχθιακό

Ένα δυνατό και σκληρό ματς παρακολούθησαν σήμερα όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο των Οχθίων. Και οι δυο ομάδες ήθελαν του 3 βαθμούς για διαφορετικούς λόγους και οι δυο ο Πανοχθιακός για να πλησιάσει την 2η θέση και η αξιόμαχη ομάδα των Φυτειών για να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Στο Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
    Στο 6’ λεπτό ο Πετρονικολός βγάζει ωραία σέντρα από δεξιά, ήρθε με καρφωτή κεφαλιά ο Βασίλης Δήμος και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0.
   Στο 16’ λεπτό με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Μαλιγιάννης ισοφαρίζει για τον Ακαρνανικό φυτειών σε 1-1.
   Στο 23’ λεπτό δυνατό σουτ του Βασίλη Δήμου η, μπάλα άουτ...........

Στο Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ
     Στο 59’ λεπτό ο Βασίλης Δήμος κερδίζει πέναλτι το εκτελεί ο ίδιος αποκρούει ο τερματοφύλακας Καρακασίδης.
    Στο 67’ κεφαλιά του Πετρονικολού η μπάλα καταλήγει άουτ.

Από τον Πανοχθιακό ξεχώρισαν οι Πετρονικολός, Δ. Βακράκος και ο Φ. Νιτσάκης.