Τρίτη 13 Μαρτίου 2012

Νέες μεγάλες επιτυχίες στο Ταεκβοντο από τον Α.Σ. Αστακού

Με επιτυχίες επέστρεψε από τη Λάρισα ο Αθλητικός Σύλλογος TAEKWONDO Αστακού. Την 3η θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ κατέλαβε η αθλήτρια ΚΟΝΙΩΣΗ Γεωργία !!! και την 5η ο αθλητής ΤΖΟΥΡΟΠΑΝΟΣ Ιωάννης!!!
          Με το χάλκινο μετάλλιο επέστρεψε η αποστολή του Αστακού από την Λάρισα όπου έγινε το πανελλήνιο πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΕΦΗΒΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ την 8-10 Μαρτίου 2012. Τον Αστακό ανέβασε στο βάθρο η αθλήτρια ΚΟΝΙΩΣΗ Γεωργία η οποία μετά από μεγάλη προσπάθεια κέρδισε δυο πολύ δυνατές αθλήτριες και ηττήθηκε στον ημιτελικό από την περσινή πρωταθλήτρια....

Σίγουρα πρόκειται για μια ακόμη επιτυχία του Αστακιώτικου συλλόγου ο οποίος πρωταγωνιστεί σε αυτό το δυναμικό ολυμπιακό άθλημα.
    Ο επόμενος στόχος από ότι πληροφορηθήκαμε είναι το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών  στο ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ και επίσης και το πρωτάθλημα KICK BOXING στο οποίο θα λάβουν μέρος αθλητές του τμήματος KICK BOXING του συλλόγου. Οι αγώνες αυτοί θα γίνουν στη Λευκάδα το βράδυ της 24 Μαρτίου όπου θα μονομαχήσουν επίλεκτοι αθλητές.
Ευχόμαστε καλή επιτυχία και συγχαρητήρια για την πορεία σε Αθλητές και Δασκάλους.