Κυριακή 11 Μαρτίου 2012

Ένταση… εκτός γηπέδου στον αγώνα ΠΑΟ Αγρινίου-Μεδεών Κατούνας 3-3

Ένταση, νεύρα και μικροαψιμαχίες μεταξύ των φιλάθλων των ομάδων ΠΑΟ Αγρινίου-Μεδεών Κατούνας, είχαμε χθες Σάββατο, στο 70' λεπτό, έξω από το γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου. Σύμφωνα με μαρτυρίες ο πρόεδρος του ΠΑΟ Αγρινίου,  προκάλεσε με τα λεγόμενά του, τους φιλάθλους της Κατούνας, επικράτησε για λίγο μικρό ένταση και στη συνέχεια ορισμένοι ψύχραιμοι, χώρισαν τους εμπλεκόμενους και κατάφεραν να ηρεμήσουν τα πνεύματα....

Αγωνιστικά η ομάδα της Κατούνας έπαιξε πολύ καλά προηγούνταν μάλιστα μέχρι τη στιγμή της έντασης με 3-1 και τελικά ισοφαρίστηκε σε 3-3
    Τα γκολ για τη Μεδεών πέτυχαν οι: Ο Νίκος Σαμαντάς άνοιξε το σκορ 0-1 στο 20΄ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο στο 50΄ ο Κώστας Μαυρομάτης έβαλε μπροστά στο σκορ ξανά την Κατούνα κι αμέσως μετά ο Αθανάσιος Νίκου έκανε το σκορ 1-3 υπέρ της Μεδεώνος η οποία τελικά ισοφαρίστηκε σε 3-3.