Δευτέρα 12 Οκτωβρίου 2009

Παναιτωλικός: Εύκολα 3-0 τον Θρασύβουλο.

Την πρώτη νίκη του Παναιτωλικού πανηγύρισαν πέντε χιλιάδες φίλοι του που γέμισαν σήμερα το γήπεδο και είδαν την ομάδα τους να αποδίδει πολύ καλό ποδόσφαιρο και να κερδίζει εύκολα 3-0 τον Θρασύβουλο. Σε λιγότερο από τριάντα λεπτά διαμορφώθηκε το σκορ, καθώς στο 15’ ο Θεοδωρίδης με σουτ, στο 33’ ο Γκούρμα με πλασέ και στο 37’ πάλι ο Θεοδωρίδης με σουτ, πέτυχαν τα τρία γκολ. Παρότι ο ρυθμός έπεσε στο β’ ημίχρονο ο Παναιτωλικός δημιούργησε και έχασε αρκετές ακόμα ευκαιρίες.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μπαμπανιώτης, Μπελεβώνης (68’ Μπακάκης), Γκόλιας, Αναστασιάδης, Μόρετς, Λόπες, Μουμίν, Θεοδωρίδης (77’ Στογιάνοβιτς), Χάντζιτς (70’ Ζουρούδης), Μπαϊκαρά, Γκούρμα.
ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Μπαρτζώκας, Ζώνας, Παληγεώργος (74’ Μίχος Σ.), Πιπίνης (46’ Μαυροματίδης), Χατζηπαντελίδης, Μίχος Χ., Χαραλαμπάκης, Ντελγκάδο, Σαπάνης (55’ Καραμαλίκης), Ντοριβάλ, Κλούσενερ.